Magkänslan har alltid rätt

Är det inte så dom säger?
Mycket riktigt så visade dagens kontroll ingenting, däremot så är hon otroligt brunstig och blir kvar för ny seminering i veckan.
 
 
 
 
 
Då vi kom hem igen så red jag en sväng tillsammans med J (Rossis medryttares mamma som idag lånade Thrava)
 
Vi klättrade i skogen upp och runt mot ridskolan, testade en annan stig hem och kom ut nästan hemma fast på andra sidan huset.
Helt otroligt hur många nya vägar vi fortfarande kan hitta efter 10år 😍
 
Då vi kom hem igen fick jag hjälp med den årliga stallstädningen, passar på nu då Astrid är borta så att Thrava slipper bli ensam ute över natten.
 
 
Imorgon får vi höet balat och efter det tänkte jag rida över på Oxsta och ta ett par rundor på galoppslingan. 
På förmiddagen blir det ett Birsta besök då nya saltstenar och kedjor till stallgången ska inhandlas 😊



Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

RSS 2.0